x

10.png (490 KB)

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Balkon Halısı

İlkbaharda havaların ısınması ile birlikte balkonda oturma sezonu da başlar. Evlerimizin belki de daha çok önem verilmesi gereken yaşam alanından biri olan balkonlar sayesinde serin bir yaz akşamında keyifli vakitler geçirilebilir. Balkonlarda da evin diğer odalarında olduğu gibi halı ya da kilim tercih edilmektedir. Büyük bir kolaylık sunan halılar sayesinde balkonlarda daha rahat oturulması da mümkün olabilmekte. Büyük bir balkon ve terasa sahip olan evlerde çok sık balkon halısı tercih edilir. Balkon için halılar, diğer modellerde olduğu gibi çok çeşitlilik göstermektedir. Büyük ya da kilim tarzında her boyutta ve desende balkon halısı bulunabilir. Evlerde olduğu gibi balkon ve terasların da dekorasyonuna verilen önem oldukça fazladır. Yazın gelmesi ile balkonlarda daha fazla vakit geçirilen evlerde ayakların altına serilmiş olan halıların sunduğu hizmet çok fazladır. Kaliteli ve balkonun ortamına uygun bir halı sayesinde uzun yıllar süren rahatlığı ve konforu, balkonunuzda sağlayabilirsiniz.

 

Balkon Halıları Nasıl Olmalı?

Tüm halı seçimlerinde olduğu gibi balkon halıları seçerken de dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterler bulunmaktadır. Balkon halı modelleri seçiminde güvenlik ön planda gelmektedir. Kaydırmaz balkon halısı sayesinde balkonlardaki güvenliği üst konuma getirebilirsiniz. Balkonlar evin açık alanları olduğun için daha fazla toza ve kire maruz kalmaktadır. Bu nedenle toz ve leke tutmayan yıkanabilir balkon halısı alabilir, bu sayede daha uzun süreli kullanıma uygun balkon halısına sahip olabilirsiniz. Bir balkon halısı alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur, neme dayanıklılık. Polyester ya da olefin gibi sentetiklerden üretilen halılar neme dayanıklıdır. Bu halılar sayesinde balkonunuzda kullanacağınız halılar çabuk yıpranmaz ve sizi yarı yolda bırakmaz. Aynı zamanda balkonunuzda kullanacağınız halının büyüklüğü de balkon boyutuna uygun olacak şekilde alınmalıdır. Çamaşır makinesinde yıkanabilen boyuttaki halılar da size çok daha hızlı bir temizlik imkanı sunarak zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

 

Balkonlarınızı Birer Yaşam Alanına Dönüştürme Tüyoları

Evlerde zaman geçirmek ve konforlu bir alan yaratmak için balkonlarda artık devreye girmiştir. Küçük ya da büyük fark etmeksizin balkonlar dilediğiniz gibi bir yaşam alanına dönüşebilmekte. Keyifli dakikaların geçirilmesinin mümkün olduğu balkonlar, küçük dokunuşlar ile cennete dönüşebilir. Bu dönüşümün bir parçası olan halılar sayesinde de dekorasyon tamamlanmaktadır. Sıcak bir hava katmak ve ortamın atmosferini güzelleştirmek için dış mekana uygun halı ya da kilim modellerini kullanabilirsiniz. Balkon halısı yeşil modeller, dekoratif bahçe halısı özelliği sağlamaktadır. Bahçelerde kullanılmasının yanı sıra balkonlarda da çim halı gibi yeşil halılar kullanılmakta ve size bahçede, çimlerin üzerinde olma ferahlığı sunmaktadır. Balkon halısı hasır modeller de balkonunuzu ferah bir görünüme kavuşturur. Canlı renkler ve rengarenk halılar balkonunuzu canlandırmaya katkı sağlar. Aynı zamanda karmaşık desenli ve dokulu balkon halıları ile sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

 

Balkon Halısı Modelleri

Tüm halı ve kilim modellerinde olduğu gibi balkon ve teraslarda da kullanılmak üzere birbirinden farklı modelde balkon halısı modelleri bulunmaktadır. Balkonlar her evin özelliğine göre farklılık gösterir. Ancak işlevselliği artırabilmek ve uygun bir yaşam alanına dönüştürebilmek her türlü balkonlar için mümkündür. Küçük bir balkona sahip evlerde küçük balkon halısı ya da kilim kullanabilirsiniz. Teras gibi büyük bir genişliğe sahip evlerde büyük boyutlarda balkon halısı kullanabilir ya da çim halı modellerini seçerek terasınızı bahçe görünümüne dönüştürebilirsiniz. Çim halılar, sahip olduğu yapısı sayesinde tozu içine hapseder. Bu sayede toz ihtimalinin fazla olduğu balkon ve teraslar için oldukça kullanışlı halı modellerindendir. Yazın, sıcak havalarda oturulan balkonlarda ince balkon halısı tercih edebilirsiniz. Rengarenk desenlerde bulunabilen ince yapıdaki teras ve balkon halıları sayesinde rahatlıkla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.