x

4.png (266 KB)

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Banyo Halısı

Banyolar, evdeki en önemli alanlardan biri olmaktadır. Evdeki alanı bir ya da ikiden fazla olabilen banyoların dekorasyonları da büyük öneme sahiptir. Şık görünmesi ve evin dekorasyonuna da uyum sağlamasının yanında hijyen açısından da banyoların güzel görünmesi önemlidir. Önemli bir aksesuar olan halı arasında yer alan banyo halısı, banyo dekorasyonunun vazgeçilmez parçasıdır. Doğru bir kombin ile mükemmel görünüme sahip banyolara kavuşmak mümkündür. Banyonun sahip olduğu boyuta uygun olacak halı ya da kilim modellerini tercih edebilirsiniz. Banyo paspasları çeşitleri de bulunan modellerde paspaslara göz atarak banyonuz için satın alabilirsiniz. Banyonuzda kullanacağınız halı sayesinde banyonun sahip olduğu atmosfer değişecek ve enerjisi daha pozitif bir hale gelecektir. Banyo için halı modellerine karar verirken sahip olduğu fayans ve banyo aksesuarlarına uygun olacak tarzdaki halılara bakmak doğru bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

 

Banyo Dekorasyonunun Vazgeçilmez Parçası : Banyo Halısı

Banyo ıslak zemin ve nemli bir ortama sahip olan bir bölümdür. Bu nedenle banyonuzda bulunduracağınız halı ya da paspas sayesinde güvenli bir ortam yaratmanız mümkündür. Ayrıca yumuşacık yapıya ve görünüme sahip banyo halı ve paspasları dekorasyonunuza ayrı bir hava katacaktır. Banyo halısı modelleri her zevke hitap edecek şekilde bulunmaktadır. Büyük ya da küçük parçalar olduğu gibi banyo halısı takımı şeklinde de modeller mevcuttur. Paspas takımı sayesinde banyonuzda bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Banyonuz için seçeceğiniz halı için renklere de oldukça önem verilmelidir. Zevkinize uygun olmasının yanında banyonuza da yakışacak renklerde halı seçmek gerekir. Banyo zemini ve duvarına bir uyum katacak halı seçmeniz, banyonun havasını da değiştirmeye yarayacaktır. Görünümün yanında işlevselliği açısından da güçlü modeller tercih edilmesinde yarar vardır. Kaymayı engelleyecek silikonlu ya da kendiliğinden yapışkanlı modeller banyonuzda sizi düşmenizden de koruyacaktır.

 

Banyo Halısında Olması Gereken Özellikler

Islak bir zemine sahip olan banyo ve tuvaletlerde neme dayanıklı ve kuruması hızlı olan malzemeden yapılmış halı modelleri kullanılmalıdır. Uzun ömürlü bir kullanım sağlamasını istiyorsanız kaliteli malzemelerden yapılmış banyo halılarını almak gerekmektedir. Toz ve tüy tutma özelliğinin olmadığı modelleri tercih etmek de temizlik açısından kolaylık sağlayacaktır. Çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilen modeller sayesinde hızlı bir şekilde banyo temizliğinizi bitirebilirsiniz. Her banyoya uygun olacak ölçüde banyo paspas ve halı ölçüleri bulunur. 60 x 100, 50 x 60  ölçülerde olduğu gibi banyo halısı 80x150 ölçülerde de bulunmaktadır. Banyoyu tamamen halı ile kapatmak doğru olmayacak ve bu durum halının çok çabuk yıpranmasına sebep olacaktır.  Polyamid, poliproplen elyaf antibakteriyel özelliklere sahiptir. Kaymaz jel taban özelliklerine sahip modeller de daha kaliteli ve dayanıklı olmaktadır. Kir ve toz tutmayan hijyenik özelliklere sahip banyo halısı tercih etmek daha doğru olacaktır.

 

Banyo Halıları ve Paspasları İçin Kullanım Önerileri

Banyolarda kullanışlı olduğu kadar şık ve modern bir görünüme de sahip modellerde halı ve paspas modelleri bulunmaktadır. Büyük bir banyonuz varsa banyo halısı seti sayesinde banyonuzda bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Banyonuzda bir ahenk oluşmasını sağlayan halıların yanında paspas modelleri de oldukça fazladır. Paspas setler de kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla üretilir. Her renkte ve modelde bulunan banyo paspası pamuklu malzemeden de üretilebilir. Banyo paspaslarında klozet, duşakabin ve lavabo için takım halinde olan paspas modellerini inceleyebilirsiniz. Fayanslarınız gri gibi nötr renklerdeyse can alıcı renk tonlarında halı ya da paspas tercih edebilirsiniz. Dekoratif desenlerden biri olan banyo halısı yuvarlak modelleri de çok sık tercih edilmektedir. Fayansa, zemine ve banyodaki oval aynalara da oldukça yaklaşan yuvarlak ve oval banyo halıların çok çeşitli modelleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.