x

8.png (232 KB)

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Çocuk ve Bebek Halısı

 

Yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen halılar, çocuk ve bebek odalarını dizayn ederken de akıllara ilk gelen ev ürünlerinden biri olmaktadır. Çocuk ve bebek halısı seçerken odanın dizaynına uygun modeller ile birlikte bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmayacak türde üretilmiş halı satın almak son derece önem teşkil etmektedir. Yeni anne ve baba adayları ve çocuklarının odasını değiştirmek isteyen ebeveynler, eğlenceli ve keyifli bir bebek ve çocuk odası hazırlarken seçecekleri halı konusunda da bilinçli olmalıdır. Son zamanlarda tasarımları ve bebeğinize dost seçenekleri ile zevkinize uygun birçok modeli bulunan bebek halısı, bebeklerini kucaklarına almaya gün sayan anne ve babaları oldukça memnun etmektedir. Ayrıca çocukların kendi odalarında eğlenceli vakit geçirmelerine ve hayal dünyalarına katkı sağlayan çocuk halısı modelleri, hem aileler hem de çocuklar tarafından sevilmektedir. Birçok renkte ve modelde her odaya uygun halı seçenekleri, sağlığa dost oluşu ile de ailelerin güvenle tercih etmesinde önemli bir faktör olmaktadır.

 

Hem Çocuğunuza Hem Doğaya Dost Halılar

 

Çocukların en fazla zaman geçirdikleri yer, genellikle kendi odaları olmaktadır. Sonsuz hayal dünyalarını yarattıkları bu odalarda, oyunlar oynayarak oyun gelişimlerine olumlu etki sağlamaktadırlar. Bu bakımdan bebek ve çocuk odalarında seçilecek malzemeler de önemli olmaktadır. Özellikle belirli bir yaşa kadar her çocuk odasında bulunan halının üzerinde oyunlarını oynamaktadır. Çocuk odası halısı modelleri tercih ederken antialerjik ve antibakteriyel özellikte olması çocuğunuzun sağlığı açısından son derece önemlidir. Çok tüylü özelliğe sahip modellerde halılar, odadaki tozu ve tüyleri üzerine hapsettiği için emekleyen bebeğinizin boğazına kaçmasına ve zor nefes almasına neden olabilir. Yine hav döken halı modelleri de çocuğunuzun alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir.  Chilai Home, çocuk ve bebek halısı antibakteriyel ve hav yapmaz özelliği ile doğaya ve insan sağlığına olumsuz herhangi bir kimyasal madde içermemektedir.

 

Bebeğinizin Odası Renklensin

 

Bebek odası hazırlamak her ebeveyn için eğlenceli bir süreç olmaktadır. Bebeğin veya çocuğun mutlu ve sağlıklı zaman geçirmesini isteyeceğiniz bu odaları dizayn etmek keyifli olduğu kadar dikkat edilmesi gereken de bir süreçtir. Aydınlık ve ferah bir oda konsepti ile hazırlanan bebek odalarında, herhangi bir düşme tehlikesine karşı tasarlanan yumuşak dokulu halılar, bebeğiniz ile güvenle vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca kaymaz taban özelliğine sahip halı modelleri ile de istenmeyecek tehlikelerin önüne geçmektedir. Renkleri, hayvanları, şekilleri, rakamları ve alfabeyi öğreten tarzda tasarlanmış eğitici halı modelleri de bulunmaktadır. Her gün üzerinde oyunlar oynayarak hem eğlenmesine hem de öğrenmesine katkı sağlayan eğitici bebek odası halısı modelleri, bebeğin gelişimine olumlu yönde etki yapmaktadır. Eğitici modellere ek olarak seksek modelinde tasarlanmış çocuk ve bebek oyun halısı seçenekleri bulunmaktadır. Çocuğun odada harcayacağı zamanı daha verimli hale getiren bu oyun halıları, çocukların belirli kuralları öğrenmesine katkı sağladığı gibi zihinsel gelişimini de  hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

 

 

 

 

Çocuk ve Bebek Halısı Nasıl Olmalıdır?

 

Hayal dünyasının gelişeceği tarzda hazırlanan bebek ve çocuk odalarında dizayn edilen nesneler, bebeğin gelişimine katkı sağlamaktadır. Kişinin zevkine göre sade ve rengarenk şekilde hazırlanabilecek bebek ve çocuk odaları, seçilen mobilya takımlarına göre dizayn edilebilir. Bu mobilyalar ile de yuvarlak, kare, dikdörtgen ve birçok tarzda çocuk halısı modelleri tercih edilebilir. Ancak bu çocuk ve bebek halısı modelleri tercih edilmeden önce her anne ve babanın bilmesi gereken belirli kriterler bulunmaktadır.

 

  • Halı seçiminde ilk dikkat edilecek unsur, halının kimyasal madde içeren sentetik ürünlerden olmaması gerekmektedir.
  • Halının antibakteriyel ve antialerjik özelliklerde olması, ilerde yaşanacak sağlık sorunlarının önüne geçmektedir.
  • Halının yumuşak ve kaymaz taban özelliğine sahip olması çocukları olası tehlikelere karşı korumaktadır.
  • Çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilen halı modellerinden olmalıdır.
  • Dayanıklı halı modellerinin tercih edilmesinin yanında halının garantili olması da önemlidir.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.