x

2.png (555 KB)

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Dekoratif Halı

Ev dekorasyonu başta olmak üzere her türlü mekanda mobilyaların tamamlayıcısı ve dekorasyonun en önemli parçası olan halı, doğru tercihler yapıldığında istenilen dekorun atmosferini sunmaktadır. Halılar, ev dekorasyonunun en önemli kahramanlarından biridir. Ancak seçimlerin doğru yapılması ile bu mümkün olabilmektedir. Doğru bir seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Halı seçimi yapmadan önce mekanda bulunan mobilyaları, perdeleri, odanın büyüklüğü ve duvar boyası gibi özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir. Birbirinden farklı halı modelleri ve halı iplik özellikleri bulunmaktadır.  Halı modelleri arasında yer alan ve birçok farklı modellere sahip olan dekoratif halı sayesinde evinizin ya da bulunduğunuz mekanın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Tarzınıza uygun başta olmak üzere, mekanın genişliğine ve mobilyalarınıza uyacak renkte ve desende birbirinden farklı dekoratif halı  modelleri bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken size ve evinize hitap eden halıya karar vermek.

 

Halı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerde olmazsa olmaz parçalardan biri de hiç kuşkusuz halı olmaktadır. Ancak halı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak mutlaka halının kalitesine önem vermek gerekiyor. Garanti imkanı sunan markalar tercih edildiğinde, olası bir aksi durum ile karşılaşılması durumunda halınızı onarabilir hatta değiştirebilme fırsatı bile yakalayabilirsiniz. Halılarda bulunması gereken en önemli özelliklerden biri de hijyen kurallarına uygun olmasıdır. Antibakteriyel özelliklere sahip halı modelleri sayesinde özellikle çocuklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Ayrıca anti alerjik halılar, alerjisi olan aile üyelerini büyük bir sıkıntıdan kurtarmaktadır. Sahip olduğu yapıları sayesinde alerjenleri bünyesinde tutar ve hava ile karışmasını engelleyerek kişilerde alerjik sorunlar yaşanmasını en aza indirger. Halı seçimi yaparken kaymaz yapıda olması da en önemli özelliklerden biridir. Koşan ve oynayan çocukların halıdan kaynaklı düşüp kayması tehlikeli bir durumdur. Zevkinize hitap edecek dekoratif kaymaz taban halı sayesinde çocuklarınızı ve kendinizi koruyabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz.

 

Yaşam Alanlarınızı Dekoratif Halılar ile Modernleştirin

Halı seçimi sırasında aklınız karışabilir ve karar vermekte zorluk yaşayabilirsiniz. Beğendiğiniz ve mekana yakışacağını düşündüğünüz bir model istediğiniz atmosferi size sunmayabilir. Dekoratif halı kilim modellerinde canlı renklerden hoşlanıyor ve enerjinizi yüksek tutmak istiyorsanız, kırmızı, sarı, turuncu gibi sıcak renklerde pürüzlü dekoratif halı modellerini seçebilirsiniz. Bol desenli, karmaşık desenler de oldukça modern bir havaya sahiptir.  Desenleri kibar olan desenler ve şekiller de yüksek enerji vermektedir. Güneş görmeyen karanlık ve sade odalar için desenleri ve şekilleri bulunan açık renkteki dekoratif halıların tercih edilmesi sayesinde odalar, çarpıcı bir atmosfere kavuşabilir. Odanız çok fazla güneş alıyor ise bu durumda da koyu renklerdeki, şekilleri ve desenleri az hatta düz dekoratif halı modellerini alabilirsiniz. Ayrıca mavi ve gri gibi serin renkler sayesinde odanız size daha da büyük gibi gözükmektedir. Son zamanlarda odaları oldukça modern gösteren dekoratif lazer kesim halı modelleri de çok sık tercih edilmektedir.

 

Halı Seçimindeki Püf Noktalar

Halı almaya karar verirken sevdiğiniz renklere ve tarzına uygun modellere bakmanın yanında, mobilyalara, halılara, duvar rengine de uyacak modelleri gözden geçirmenizde fayda vardır. Bir odaya birden fazla halı alacaksanız bu halıların aynı boyutta olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü aynı boyuttaki halılar odanızı olduğundan daha da küçük gösterecektir. Odaya farklı bir boyut kazandırmak istiyorsanız kabartma motiflerine öncelik verebilirsiniz. Bu dekoratif halılar odaya 3 boyut etkisi kazandıracaktır. Salon ve oturma odalarına dekorasyon kazandırmak için boyutları ve şekilleri farklı  halı ya da kilim tercih edebilirsiniz. Kare, oval, dikdörtgen gibi dekoratif yuvarlak halı modelleri çok revaçtadır. Ayrıca bu kesimdeki modellere işlenen desenler, lazer kesimler de odaya çok farklı bir hava katmaktadır. Birbirinden farklı renkte ve desende bulunan halıların her bütçeye uygun modelleri bulunmaktadır. Dekoratif halı fiyatları, modeller gibi çok seçeneklidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.