x

9.png (380 KB)

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Yolluk

Koridorlar ve antre bir alandan başka bir alana geçişi sağlayan alanlardır. Uzun ince olabildiği gibi dar ve geniş ölçülerde de koridorlar bulunur. Ev dekorasyonunu tamamlamak için koridor ve holleri görmezden gelmek doğru bir adım olmayacaktır. Ayrıca oda değiştirmek için çok sık geçilen bu alanlarda halı ya da yolluk kullanılması ayak sağlığınız açısından da yararlıdır. Seçeceğiniz yolluk halı ya da kilimler bulunulan alanın duvar rengine de uygun olmalıdır. Koridorlar genelde çok geniş olmadığı için pek fazla mobilya ve aksesuar bulunmaz. Ancak sahip olduğunuz alanda bu gibi malzemeler varsa yine bunlara uygun bir yolluk tercihinde bulunmanız uyumlu bir hava yaratmanızı sağlar. Ortamın ne kadar ışık aldığı, sahip olduğu zemin özellikleri, duvar boyası gibi kriterler yollukların seçiminde etkili olabilmektedir. Zevkinize ve sevdiğiniz renklerin dışında malzeme olarak da kaliteli ve dayanıklı modeldeki yolluklar tercih edilmelidir.

 

Yolluk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerin uzun ve dar alanlarının başında gelen yolluklar, koridor ve antreler için çok kullanışlı halı modellerinden biridir. Her evin koridor özellikleri ve genişliği birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle her ölçüde yolluk bulabilmek mümkündür. Halı haricinde yolluk kilim modelleri de bulunmaktadır. Her bütçeye uygun yolluk modelleri almadan önce dikkat edilmesi gereken kriterler bulunmaktadır.

 

  • Koridorlar çok fazla adım ile karşılaşılan alanlardan biri olmaktadır. Bu nedenle kirlenmeye ve yıpranmaya oldukça elverişlidir. Bu durum göz önüne alındığında koridorda kullanmak için temizlenmesi kolay ve toz tutmayan halı modelleri seçilmesi daha doğru olacaktır.
  • Koridorlar dar bir yapıya sahip olduğu için küçük ebatlarda bir yolluk seçmek gerekir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kaymaz özelliklere sahip yolluk seçimidir. Özellikle küçük çocuklar için ev kazalarının önlenmesi açısından kaymaz özellikte bir yolluk birincil önceliktir.
  • Karanlık ve az ışık alan koridorlarda da koyu renkli ve desenli yolluklar tercih edilmesi alanı daha da karanlık bir hale dönüştürecektir.

 

Koridorlarınıza Yeni Bir Hava Katın

 Hol ve koridorlar gün içerisinde hareketin sağlandığı en önemli alanlardan biridir. Adım trafiğinin çok sık yaşandığı koridorlarda halı ve yolluk ihtiyacı epey fazladır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun tarzlarda yolluk çeşitleri mevcuttur. Yolluk halılarını tercih ederken tüm bir koridoru kaplayan tek bir halı mı yoksa iki parça şeklinde mi olacağına karar verilmesi gerekiyor. Ayrıca yolluklar koridoru bütünüyle kaplayacak mı sorusunu da cevaplamanız daha hızlı halı alışverişi yapmanıza olanak sağlar. Koridorunuz açık renkli duvar boyasına sahip ise bu renge zıt olacak renkte ve desende yolluk seçmeniz ortamın atmosferine daha modern bir hava katacaktır. Canlı renkler seviyorsanız açık, sıcak renkler tercih edebilirsiniz. Gün ışığı çok almayan koridorlarda aydınlatmaya önem verilecek şekilde zemine yerleştirilen desenli ve şık yolluklar alanı göz alıcı bir görünüme dönüştürecektir. 3d yolluk modelleri ile zeminde üç boyutlu bir görsel kazandırabilir ve modern bir koridora sahip olabilirsiniz.

 

Yolluk Modelleri

Evlerde çok sık tercih edilen halı modellerinden biri olan yolluklarda da birbirinden farklı yolluk modelleri ve fiyatları bulunmaktadır. Keçe, kesme, üç boyutlu, püsküllü ya da kaşmir gibi birçok modelde yolluk seçeneği bulunur. Keçe tabanlı yolluklar, özellikle çocuklu aileler için oldukça kullanışlıdır. Kaşmir halılar iyi modellerden biridir ancak temizliği zor ve fiyatları da yüksektir. Dekorasyon amaçlı kullanılan üç boyutlu modellerde birbirinden farklı desenler mevcuttur. Aynı zamanda pamuklu, polyester ve tüylü yapıda da yolluklar bulunur. Pamuklu yolluk fiyatları da diğer modellere göre yüksek fiyattadır. Ancak pamuklu yolluklar uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca sağlıklı bir halı modeli olmaktadır. Eğer zevkiniz sürekli değişiyor ve başka modellerde halıları kullanmayı seviyorsanız polyester yolluk modellerini tercih edebilirsiniz. Polyester modeller ucuzdur ve en çok tercih edilen yolluk çeşididir. Dokuma ve tüylü modeller de süs açısından koridorunuzu süsleyecektir. Yumuşacık tüy yolluklar da sizi kış aylarında soğuk zeminden koruyacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.